Jak na originální šejkry? Laserovým paprskem!


V Abzacu jsme prostě hračičkové. Často se nám stává, že někdo z našich hostů za námi přijde a až obdivně se zajímá o různé řemeslné detaily a vybavení našeho centra. Proto jsme se rozhodli, že některá atraktivní témata postupně zpracujeme na našem blogu.

 

Abzac je značka, za kterou si stojíme. V slangu barmanů a číšníků tohle slůvko označuje odkládací stolík nebo regál, v němž mají po ruce vše, co během směny potřebují. Stejně tak v našem centru Abzac jsme k dispozici našim kolegům z gastronomie prakticky v kteroukoliv denní dobu :-) Ať už si chtějí potrénovat barmanské triky nebo uspořádat setkání jakéhokoliv charakteru.

 

V našem chápání je značka Abzac synonymem pro pohostinnost a důraz na každý detail. Protože dobře zvládnuté detaily přece posunují zážitek na další úroveň.

 

Proto jsme chtěli inventář centra opatřit jeho logem. Jako nejvhodnější se k tomu jevila technika gravírování neboli vyrytí obrázku do povrchu předmětu pomocí laserového paprsku. Ptáte se, jestli jsme zakázku zadali nějaké reklamní agentuře?

 

Ale kdeže!

 

Zapůjčení laserového přístroje z brněnského Excellence Cigar Clubu nám ochotně domluvil kamarád Josef Šiška. Pak už to chtělo jenom trochu studia a získání prvotních zkušeností metodou pokus-omyl. Přístroj se ukázal jako velice sofistikovaný, v principu namíříte laserový bod na požadované místo a systém si jej už automaticky zaostří.

 

Vyrýt tímto způsobem jednoduché logo trvá pár minut. Na složitý obrázek o rozměru 10*10 centimetrů si pak počkáte necelou čtvrthodinku. Nejsložitější bylo gravírování šejkrů, kterými bylo potřeba otáčet pomocí speciální rotační hlavy.

 

Logo Abzacu jsme si nakonec vyryli na šejkry, odměrky, strainery, konvičky na mléko i velké gastronádoby. Dokážeme si představit, že by se takto daly vyrobit i stylové vizitky ve formě tenkých plíšků.

 

No a my můžeme jenom doufat, že se vám akce a eventy v Abzacu budou za doprovodu těchto rukodělně dekorovaných propriet líbit ještě víc!

Zpět na všechny aktuality

Další článek